Mandag d. 23. august kl. 8.45 – 14.00
Få inspiration og sparring samt mulighed for at arbejde med dine egne materialer.
9.00 – 9.50
Morgenmøde
9.50 – 10.00
Pause (kaffe, te og vand)
10.00 – 12.00
Foredrag v/ Trine Riis: #IamRemarkable
Kommer Janteloven op i dig, når andre deler deres præstationer, eller er du måske selv én af dem, der starter deres LinkedIn opslag med "Advarsel - ananas i egen juice"?
Tro mig, du er ikke den eneste, der synes det er svært! Derfor er det også netop det, vi skal snakke om til #IamRemarkable workshoppen.
Der er to formål med workshoppen:
- Den skal styrke jer i at blive bedre til at promovere jer selv og jeres præstationer. Det gælder om at udvikle både selvtillid og kompetencer, så I føler jer komfortabel med det.
- Den skal udfordre jeres opfattelse af det at promovere sig selv. Jeg vil gerne have jer til at forstå værdien af selvpromovering. Du kan ikke regne med, at folk kender til dine præstationer, hvis du ikke fortæller dem om det. Derfor skal du dele dine præstationer for din egen skyld, men også fordi det kan være med til at inspirere andre. Bare tænk på TED talks!
12.00 – 12.30
Frokost
12.30 – 13.50
Powersparring
Vi sparrer og gennemgår de emner du har behov for. Det kan være CV, ansøgning, LinkedIn, jobsamtale eller noget helt andet.
13.50 – 14.00
Afslutning
Evaluering og tak for i dag
På grund af covid19-retningslinjerne er der et begrænset antal pladser, så tilmeld dig nu for at sikre dig en plads.
Dørene åbnes kl. 8.45
Programmet starter kl. 9.00
Computer eller tablet
Godt humør
Madpakke og drikkevarer
Søndermark Natur- og Fritidshytte
Bag Søndermarken 20
2000 Frederiksberg
Så skriv til pjsfrederiksberg@gmail.com
| Start | 23-08-2021 08:45 |
| Slut | 23-08-2021 14:00 |
| Max antal tilmeldte | 18 |
| Tilmeldingsfrist | 23-08-2021 08:45 |